POMPY CIEPŁA

Energooszczędne, wydajne i bezpieczne pompy ciepła

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie systemów grzewczych z pompami ciepła

JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA ?

Pompa ciepła to urządzenie, które trochę przypomina domową lodówkę, aczkolwiek pod względem zasady działania stanowi jej przeciwieństwo. Pompy mają sprężarkę, parownik, skraplacz oraz zawór rozprężny i podobnie jak wspomniane już urządzenia AGD działają w oparciu o czynnik chłodniczy.

Wbrew pierwszym skojarzeniom pompy wcale nie produkują ciepła – zamiast tego, przenoszą energię za pomocą czynnika chłodniczego z układów niskiej temperatury (np. grunt) do układów o wysokiej temperaturze (np. ogrzewanie podłogowe czy grzejniki).

DLACZEGO WARTO?

Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? Zastosowanie takiego urządzenia to przede wszystkim znacznie większy komfort termiczny, na który łatwo można sobie pozwolić. Nie ma tu konieczności ograniczania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach tak, aby wydatki na ogrzewanie nie zrujnowały domowego budżetu – zamiast tego, przez cały sezon grzewczy można bez problemu utrzymywać jedną temperaturę.
Pompa ciepła nie tylko produkuje znacznie tańsze ciepło, ale także potrafi skutecznie ochłodzić pomieszczenia w lecie. Poza tym, jest to urządzenie praktycznie całkowicie bezobsługowe i nie wymagające zasilania żadnym paliwem.

Co oferujemy?

WYCENA

Interesuje Państwa koszt instalacji z pompą ciepła? Prosimy o wypełnienie formularza na naszej stronie lub przesłanie na adres biuro@artic.com.pl dokumentacji budynku. Nasi doradcy niezwłocznie przygotują ofertę.

DOBÓR URZĄDZEŃ

Pompy ciepła mają swoją specyfikę doboru. Proces taki wymaga wiedzy i doświadczenia. Nasi inżynierowie precyzyjnie zaprojektują dla Państwa instalację, która zapewni komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji.

GWARANCJA

Zastosowane w pompach ciepła podzespoły światowej klasy oraz sprawdzona konstrukcja urządzeń są gwarancją długiej i bezawaryjnej pracy. Otaczamy opieką serwisową pompy ciepła w okresie gwarancyjnymi i pogwarancyjnym.

klimatyzacja dla domu

klimatyzacja dla firm

oczyszczacze powietrza

POMPY CIEPŁA

SMART HOME

Top